Zuhal Topal’la Sofrada 9 Nisan Perşembe Puanlar 379.Bölüm

Zuhal Topal’la Sofrada

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında Zuhal Topal’la Sofrada programındaki Yarışmacı Gelinler ile Kaynanalar yine çok renkli olacağa benziyor.

Kremalı Çedarlı Mantar Sote tarifimizi denediniz mi?

Kremalı Çedarlı Mantar Sote

10 Nisan 2020 Cuma günü hangi gelin ipi göğüsleyip büyük ödüle ulaşabilecek?Bu hafta hangi kaynana kime kaç puan verecek?

Esra Sağlam

9 Nisan Zuhal Topal’la Sofrada 379.Bölüm Bu bölümde yarışmacı gelin Esra Sağlam ve Kayınvalidesi Ümmü Sağlam hanım katıldılar.Yarışmacı gelin Tülay 4 buçuk yıllık evli, 1 çocuk annesi ,temiz ve tutumlu.Gelinimiz Samsun’lu ,mutfağı ise lezzet dolu ,yarışmaya kızı için katılıyor. Yarışmacı Gelin Esra Sağlam Perşembe günü kayınvalideleri ağırlayacak.

Kayınvalide Ümmü Sağlam

Kayınvalidesi Bartınlı ,Kayınvalidesi Ümmü Sağlam hanım kendisinin sesi az çıkıyor.Ama haksızlığa hiç gelemediğini söylüyor.İddialı olduklarını 15000 tl’yi alcaklarını söylüyorlar. Yarışmacı Gelin Esra SAĞLAM Kayınvalideleri memnun edebilecek mi? Kayınvalideler kaç puan verecek? Yarışmacı Gelin ve Kayınvalidesi Puanlara ne tepki verecek?

Zuhal Topal’la Sofrada 379.Bölüm Fragmanı ;

Zuhal Topal’la Sofrada 379.Bölüm

Zuhal Topal Sofrada Yarışmacı Gelini Esra’nın Yemek Menüsü:

 • Erişteli Yeşil Mercimek Çorbası
 • Ispanaklı Volovan
 • Sebzeli Mücver
 • Beğendili Kuzu İncik
 • Bademli Pilav
 • Mevsim Salatası
 • Baklavalık Yufkadan Kadayıf Sarma

Kayınvalidelerin ,Yarışmacı Gelin Esra’nın Yemekleriyle ilgili Yorumları :

Yarışmacı gelin Esra’nın masasında örtü olmamasını ,sofrasında ki çiçeğinin büyük olmasını eleştirdiler. Gülbeyaz hanımla Gönül hanım kendi günlerindeki masa düzenlerinin üzerinden tartıştılar.Gönül hanım kendi gelinin Serengül hanım tarafından servis tabakları üzerinden eleştirilmesini haksızlık olarak değerlendirdi.

Çorbası ; Erişteli Yeşil Mercimek Çorbası sıcak sıcak servis edildi.Serengül anım çorbanın özleşmediğini içindeki malzemeleri iri iri olduğunu ,Yeter hanım da çorbanın duru olduğunu , Gülbeyaz hanım çorbanın özleşmediğini ,duru olduğunu ,Gönül hanım çorbanın duru ve kıvamında olduğunu söyledi.Zuhal Topal da çorbanın duru olduğunu ,erişte büyüklüğünün iyi olduğunu fakat içindeki malzemelerinin özleşmediğini belirtti.

Tam Tahıllı Ay Çekirdekli Ekmeğimizi Denediniz mi?

Tam Tahıllı Ay Çekirdekli Ekmek

Ara sıcaklar ; Ispanaklı Volovan , Sebzeli Mücver servisinden önce Gülbeyaz Hanımla ,Gönül Hanım gelinlerinin yemeklerine verilen puanlar üzerinden birbirlerini eleştirdiler.Yarışmacı Gelin Esra hanım ,Sebzeli Mücveri servis esnasında pişirdiği için servisi gecikti.Gülbeyaz hanım Sebzeli Mücverin çok tuzlu olduğunu , Ispanaklı Volovanı basit buldu.Gülbeyaz hanım Yarışmacı gelin Esra’nın kendi gelinini eleştirmesine çok sinirlendi.Serengül hanım Mücverin tuzlu olduğunu söyledi.Yeter hanım Ispanaklı Volovanı çok kolay basit olduğunu belirttiler.Gönül hanım Ispanaklı Volovanı beğendi, Müceri tuzlu olduğu için beğenmedi.Zuhal hanım Ispanaklı Volovanı beğendiğini , Sebzeli Mücverin kayınvalidelerle aynı düşündüğünü belirtti.

Ana yemek ;Beğendili Kuzu İncik , Bademli Pilav , Mevsim Salatası ikram etti.Gülbeyaz hanım pirinç pilavının kuru olduğunu , Beğendili Kuzu İncik‘in beğendisini beğenmediğini ,etinin yeteri kadar pişmediğini ,Salatayı ekşi buldu. Yeter hanım pilavını beğendiğini , Beğendili Kuzu İncik‘in beğendisinin acı olduğunu , Gönül hanım pirincin pişmediğini kuru olduğunu ,etin beğendisinin olmadığını belirtti.Serengül hanım etinin pişdiğini ,pilavının tam pişmediğini, beğendiğinin tadını beğenmediğini belirtti. Zuhal hanım Beğendili Kuzu İncik‘in beğendisinin patlıcanlarının iyi közlenmediğini diri kaldığını,etinin biraz sert olduğunu söyledi.

Tatlısı ; Baklavalık Yufkadan Kadayıf Sarma ikram etti.Gülbeyaz hanım tatlının yandığını belirtti.Tatlının kadayıfını beğenmediler.

Zuhal Topal Sofrada 379.Bölüm

9 Nisan 2020 Zuhal Topal Sofrada Perşembe Yarışmacı Gelini Esra ve Kaynanası Ümmü Hanım Kim den Kaç Puan aldı?

 • Gelin Esra Hanıma , Yeter Hanım 7 puan verdi.
 • Gelin Esra Hanıma ,Gönül Hanım 5 puan verdi.
 • Gelin Esra Hanıma , Gülbeyaz Hanım 3 puan verdi.
 • Gelin Esra Hanıma , Serengül Hanım 7 puan verdi.
 • Gelin Esra Hanıma , Zuhal Topal’da 6 puan verdi.
 • Esra Hanım günü toplamda 28 puanla kapattı.
Seval ÇİFTÇİ’nin Menüsü

Zuhal Topal’ın tepkilerinden, yorumlarından anladığımız kadarıyla ,7 Nisan Salı günü yarışan Gelin Seval ÇİFTÇİ‘nin 30 puanla 1. olmasını istiyor gibi.Sanki bu hafta şimdiye kadar da yapılan yemeklere ve kayınvalidelerin tepkilkerine bakılınca 1.’liği Seval ÇİFTÇİ hakkediyor gibi.

10 Nisan Perşembe Günü Zuhal Topal’la Sofrada 380.Bölüm Fragmanı Yarışmacı Gelin Esin ve Kayınvalidesi Serengül ,kayınvalideleri ağırlayacak. 9 Nisan 2020 Zuhal Topal’la Sofrada 380.Bölümde Yarışmacı Gelin Esin Kayınvalidelerden kaç puan alacak?

Kadayıflı Muhallebi Tarifimizi Denediniz mi ?

Kadayıflı Muhallebi

Zuhal Topalla Sofrada Haftanın Final Bölümü

Zuhal Topalla Sofrada Final Bölümü

10 Nisan 2020 Zuhal Topal’la Sofrada Cuma Haftanın Finali Cuma Günü Saat 20:30 ‘da yapılacak.Bizi takip etmeye devam edin. www.yemekchefs.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.