Zuhal Topal’la Sofrada 16 Nisan Çarşamba 384.Bölüm

Yarışmacı Gelin Diba ve Kayınvalidesi Gülsinem hanım

13-17 Nisan 2020 tarihleri arasında Zuhal Topal’la Sofrada programındaki Yarışmacı Gelinler ile Kaynanalar çok renkli olacağa benziyor. Zuhal Topal’la Sofrada programında 17 Nisan 2020 Cuma günü hangi gelin ipi göğüsleyip büyük ödüle ulaşabilecek.Bu hafta hangi kaynana kime kaç puan verecek sizleri bilgilendireceğim.Bu bölümde 16 Nisan Perşembe Yarışmacı Gelini Diba ve Kayınvalidesi Gülsinem hanım katıldılar.

16 Nisan Zuhal Topal’la Sofrada 384.Bölüm Yarışmacı Gelini Diba DELİ

16 Nisan Zuhal Topal’la Sofrada 384.Bölüm Bu bölümde Yarışmacı Gelini Diba DELİ ve Kayınvalidesi Gülsinem DELİ hanım katıldılar.Yarışmacı Gelin Diba 7 yıllık evli, Aslen Ardahanlı Gelinimiz Aslen Ardahanlı ,temiz ve tutumlu.İstanbul da yaşıyor .Mutfağı ise lezzet dolu ,iddialı.Yarışmacı Gelin Diba Perşembe günü kayınvalideleri ağırlayacak.

Kayınvalide Gülsinem

16 Nisan Zuhal Topal’la Sofrada 383.Bölüm Bu bölümde yarışmacı gelin Diba DELİ ve Kayınvalidesi Gülsinem DELİ hanım katılıyor . Kayınvalidesi Diba DELİ aşcı,15 yıl önce eşiyle birlikte lokanta işletmiş.İstanbul ‘da yaşıyor. 2 çocuk annesi.

Zuhal Topal’la Sofrada 384.Bölüm Fragmanı

Zuhal Topal’la Sofrada 384.Bölüm Fragmanı

Zuhal Topal’la Sofrada 384.Bölüm Yarışmacı Gelinin Yemek Menüsü :

 • Brokoli Çorbası
 • Kelecoş
 • Semizotlu Meze
 • Sebzeli Küşleme Sarma
 • Şehriyeli Pilav
 • Mevsim Salatası
 • Mousse
 • Meyve Kanepe

Gomit (Pita) Ekmeği Tarifimizi denediniz mi?

Gobit (Pita) Ekmeği
Yarışmacı Gelin Diba ‘nın Masası Yorumlanıyor

Kayınvalidelerin ,Yarışmacı Gelin Diba DELİ Yemekleriyle ilgili Yorumları :

Masa Yorumları :Masa düzenini basit buldular.Hamide hanım peçetelerin eksik olduğu söyledi. Tabaklarla bardakların uyumsuz olduğunu söyledi.Muazzez ve Nejla hanım masa düzeninin eksiklerinin çok olduğunu söyledi.Bardaklar kayınvalideler geldikten sonra konuldu.

Çorba : Brokoli Çorbası ikram etti.Brokoli çorbasını Esme hanım kıvamını ve tadını beğenmedi. Hamide hanım tuzsuz buldu. Nejla hanım da tadını ve kıvamını beğenmedi. Zuhal hanım da çorbayı beğenmedi. Çorbanın soğuk ve tuzsuz olduğunu belirttiler.Çorbaya kreması sonradan eklendiği için çorbanın olmadığı söylendi.Esma hanım dünkü puanlardan dolayı gelinin ağladığını belirtti.Kayınvalidelerin gelinini çok üzdüğünü söyledi.

Farklı Bir Tatlı Kızarmış Dondurma Tarifini Denediniz mi?

KIzarmış Dondurma Tatlısı

Ara Sıcaklar : Kelecoş , Semizotlu Meze ikram etti. Esma hanım Kelecoşun tadını beğenmediğini ,sanki ana yemek yediklerini, Muazzez hanım tuzsuz , etin tam pişmediğini ,Gülsinem hanım etin pişdiğini yorumların haksız olduğunu söyledi.Hamide hanım eti tuzsuz,tatsız bulduğunu söyledi.Nejla hanım etin kıvamında olduğunu beğendiğini söyledi.Yarışmacı gelin Diba hanımın ikramları gecikti.Zuhal hanım etin tam kıvamında olduğunu söyledi.Gülsinem hanımın gelinin menüsüne karışmamasını ve gelinin ikram yemeklerini bilememesi ,kayınvalideler tarafından ilgisizlik olarak değerlendirdi.

Ana Yemekler : Sebzeli Küşleme Sarma , Şehriyeli Pilav , Mevsim Salatası ikram etti. Esma hanım pilavının tuzsuz olduğunu ,etinin çok güzel olmuş olduğunu söyledi.Esma hanım ,Hamide hanımın bu gün şehriye pilavı getirmemesini eleştirdi.Hamide hanım salatasının gecikmesi üzerine tepki verdi.Salatayı mevsim salatasına uygun olmadığını,tuzunun az olduğunu,pilavının tuzsuz olduğunu söylediler.Nejla hanım salatanın ana yemekle beraber gelmediğini söyledi.

Zuhal Topal hanım corona virüs salgınından dolayı açıklamalarda bulundu.Programların 3 hafta öncesinden çekildiğini , salgında uyulması gereken kurallara uyduklarını belirtti.Bu programla ilgili bir uyarı yasak gelmediğini ,yasak geldiği takdirde buna uyacaklarını belirtti.

Tatlı : Mousse , Meyve Kanepe ikram etti. Hamide hanım Mousse tatlısını muz zannetti.Tatlının basit olduğunu puding olduğunu söyledi.Meyve Kanepesi basit olduğu söylendi.Esma hanım hafif bir tatlı olduğunu söyledi. Zuhal Topal süslemesini ,tadını beğendiğini tam kıvamında olduğunu söyledi.

Diba Hanım kayınvalidelerden toplamda kaç puan alacak? 

16 Nisan 2020 Zuhal Topal Sofrada Perşembe Yarışmacı Gelini Diba DELİ ve Kaynanası Gülsinem DELİ Hanım Kim den Kaç Puan aldı?

 • Gelin Diba Hanıma , Nejla Hanım 5 puan verdi.
 • Gelin Diba Hanıma , Muazzez Hanım 6 puan verdi.
 • Gelin Diba Hanıma , Esma Hanım 4 puan verdi.
 • Gelin Diba Hanıma , Hamide Hanım 3 puan verdi.
 • Gelin Diba Hanıma , Zuhal Topal’da 8 puan verdi. Diba günü toplamda 26 puanla kapattı.
DİKKAT : Her gün yarışmada olanlarla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

17 Nisan Cuma Günü Zuhal Topal’la Sofrada 385.Bölüm Fragmanı Yarışmacı Gelin Kübra ve Kayınvalidesi Muazzez Hanım ,kayınvalideleri ağırlayacak. 17 Nisan 2020 Zuhal Topal’la Sofrada 385. Bölümde Yarışmacı Gelin Kübra Kayınvalidelerden kaç puan alacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.