22 Nisan Salı Zuhal Topal’la Sofrada 388.Bölüm

Zuhal Topal’la Sofrada 388.Bölüm

20-24 Nisan 2020 tarihleri arasında Zuhal Topal’la Sofrada programındaki Yarışmacı Gelinler ile Kaynanalar çok renkli olacağa benziyor. Zuhal Topal’la Sofrada programında 24 Nisan 2020 Cuma günü hangi gelin ipi göğüsleyip büyük ödüle ulaşabilecek.Bu hafta hangi kaynana kime kaç puan verecek sizleri bilgilendireceğim.Bu bölümde çarşamba yarışmacı gelin Leyla ve Kayınvalidesi Filiz hanım katıldılar.

Zuhal Topal’la Sofrada programında yarışmacı gelin Leyla aslen Mardinli , Hatay/İskenderunlu doğup büyüdüğü yer, 6 yıllık evli,1 bir kız ,1 erkek çocuğu var.Ev hanımı ,eşiyle aynı üniversiteden mezun.Temiz,titiz, 15.000 TL’yi kazanacağını iddia etti.Kayınvalidesi Zehra Filiz hanım Sakaryalı,33 yıllık evli,53 yaşında , 2 çocuk annesi.Gezmeyi,anlık kararlar almayı seviyor.15.000 TL’yi kazanacaklarını iddia etti.

Zuhal Topal’la Sofrada 388.Bölüm Fragmanı

20-24 Nisan 2020 tarihleri arasında Zuhal Topal’la Sofrada Haftanın Yarışmacı Gelinleri ile Kaynanaları :

 • Yarışmacı Gelin Fadime , Kayınvalidesi Sinem Hanım
 • Yarışmacı Gelin Dilek , Kayınvalidesi Sevgi Hanım
 • Yarışmacı Gelin Leyla , Kayınvalidesi Zehra Filiz
 • Yarışmacı Gelin Büşra , Kayınvalidesi Yeter Hanım
 • Yarışmacı Gelin Emine , Kayınvalidesi Şükran Hanım

Zuhal Topal’la Sofrada 388.Bölüm Yarışmacı Gelinin Yemek Menüsü :

Zuhal Topal’la Sofrada 22 Nisan
 • Cennet Çorbası
 • Kuru Patlıcan ve Biber Dolması
 • Biberli Ekmek
 • Yoğurtlu Cevizli Kabak
 • Güveçte Belen Tava
 • Tel Şehriyeli Bulgur Pilavı
 • Roka Salatası
 • Hindistan Cevizli Şerbetli Tatlı

Kayınvalidelerin ,Yarışmacı Gelin Dilek Yemekleriyle ilgili Yorumları :

Masa Yorumları : Kayınvalideler yarışmacı gelin Leyla hamın menüsünü ilk gördüklerinde basit,kolay yapılabilecek bir menü olarak değerlendirdiler.Masa düzenini beğendiler.Yeter hanım masayı çok şık buldu.

Çorba :Cennet Çorbası ikram etti.Yeter hanım çorbayı beğendi. Şükran hanım da çorbayı beğendi. Sinem hanım çorbayı yağlı buldu. Kıvamını beğendi.Tadını çok beğenemediğini söyledi.Sevgi hanım da çorbayı beğendi.

Ara Sıcaklar : Kuru Patlıcan ve Biber Dolması , Biberli Ekmek ,Yoğurtlu Cevizli Kabak ikram etti.Zuhal hanım gelinlere puan verilirken adletli olunması için kayınvalideleri uyardı.Yemeklere göre puan verilmesi gerektiğini söyledi.Yeter hanım Salı günkü gelin Dilek’e verdiği puandan rahatsız olduğunu ,yüksek puan verdiğini,sık sık dile getirdi.Sinem hanım Biberli ekmeği acı ve sert buldu,Yoğurtlu Cevizli Kabak‘ı beğendiğini söyledi.Sevgi hanım Biberli ekmeğin ağır geldiğini,biber dolmasının sert olduğunu içinin pişmediğini belirtti.Şükran hanım ,Sevgi hanımın eleştirilerinin haksız olduğunu söyledi.Yeter hanım Yoğurtlu Cevizli Kabak‘ı beğendiğini Biberli ekmeğin ağır ve acı olduğunu söyledi. Zuhal hanım ara sıcaklarını beğendiğini söyledi.

Evde Ramazan Pidesi Tarifimizi Denediniz mi?

Ramazan Pidesi

Ana Yemek: Güveçte Belen Tava ,Tel Şehriyeli Bulgur Pilavı , Roka Salatası ikram etti.Sevgi hanım belen tavayı beğenmedi.Etlerin yanık olduğunu söyledi.Kırmızı biberlerin kabuklarının ağzına geldiğini söyledi.Pilavı da yağsız ve kuru buldu.Yeter hanım etlerin çok büyük olduğunu söyledi.Tadının acı olduğunu söyledi.Pilavı da basit buldu.Şükran hanım ana yemeği beğendi.Eti ve pilavı lezzetli buldu.Sinem hanım Belen tavanın biberlerinin çok olduğunu söyledi. Tadının biraz acı olduğunu söyledi. Pilavı beğendi.Salatanın da acı olduğunu söyledi.

Tatlı : Hindistan Cevizli Şerbetli Tatlı ikram etti.Sevgi hanım tatlının yandığını söyledi.Yeter hanım da tatlının yanmış olduğunu söyledi. Şükran hanım da tatlının çok pişmiş olduğunu fakat tadının güzel olduğunu söyledi.Sinem hanım tatlının tadını beğendi.

22 Nisan 2020 Zuhal Topal Sofrada Çarşamba Yarışmacı Gelini Leyla ve Kaynanası Zehra Filiz Hanım Kim den Kaç Puan aldı?

 • Gelin Leyla Hanıma ,Sinem Hanım 5 puan verdi.
 • Gelin Leyla Hanıma , Yeter Hanım 6 puan verdi.
 • Gelin Leyla Hanıma , Şükran Hanım 7 puan verdi.
 • Gelin Leyla Hanıma ,Sevgi Hanım 6 puan verdi.
 • Gelin Leyla Hanıma , Zuhal Topal’da 8 puan verdi. Leyla Hanım günü toplamda 32 puanla kapattı.

Karadenizin Nefis Kıymalı Siron Tarifini Denediniz mi?

Kıymalı Siron

23 Nisan Perşembe Günü Zuhal Topal’la Sofrada 389.Bölüm Fragmanı Yarışmacı Gelin Büşra Kara ve Kayınvalidesi Yeter Kara ,kayınvalideleri ağırlayacak. 23 Nisan 2020 Zuhal Topal’la Sofrada 389.Bölümde Yarışmacı Gelin Büşra Kara Kayınvalidelerden kaç puan alacak?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image.png
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Google-yemekchef-ARAMA.jpg
DİKKAT : Her gün yarışmada olanlarla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.