20 Nisan Pazartesi Zuhal Topal’la Sofrada 386.Bölüm

20-24 Nisan 2020 tarihleri arasında Zuhal Topal’la Sofrada programındaki Yarışmacı Gelinler ile Kaynanalar çok renkli olacağa benziyor. Zuhal Topal’la Sofrada programında 24 Nisan 2020 Cuma günü hangi gelin ipi göğüsleyip büyük ödüle ulaşabilecek.Bu hafta hangi kaynana kime kaç puan verecek sizleri bilgilendireceğim.Bu bölümde pazartesi yarışmacı gelin Arife ve Kayınvalidesi Sinem hanım katıldılar.

Zuhal Topal’la Sofrada 386.Bölüm Fragmanı

Zuhal Topal’la Sofrada 386.Bölüm Fragmanı
Yarışmacı Gelin Arife Dinli

20 Nisan Pazartesi Zuhal Topal’la Sofrada yarışma programında Yarışmacı Gelin Arife Dinli aslen Tokatlı ,İstanbul Esenyurt’tan katıldı. Emlakçı , 5 yıllık evli .1 tane oğlu var.Eşiyle ev satmak isterken tanışmışlar.Mutlu bir evliliği var.Temiz ,titiz,lezzetli yemekler yaptığını söylüyor.Lezzetli yemekler ve muhteşem sunumlar hazırlıyor.Yarışmada iddialı ,15.000 TL’yi kazanacağını iddia etti.

Kayınvalidesi Sinem Dinli

20 Nisan Pazartesi Zuhal Topal’la Sofrada yarışma programında Yarışmacı Gelin Arife Dinli’nin Kayınvalidesi Sinem Dinli aslen Vanlı , 5 erkek 1 kız çocuğu annesi, 3 gelini var.Arife en büyük gelini.

Zuhal Topal’la Sofrada

20-24 Nisan 2020 tarihleri arasında Zuhal Topal’la Sofrada Haftanın Yarışmacı Gelinleri ile Kaynanaları :

 • Yarışmacı Gelin Fadime , Kayınvalidesi Sinem Hanım
 • Yarışmacı Gelin Dilek , Kayınvalidesi Sevgi Hanım
 • Yarışmacı Gelin Leyla , Kayınvalidesi Zehra Filiz
 • Yarışmacı Gelin Büşra , Kayınvalidesi Yeter Hanım
 • Yarışmacı Gelin Emine , Kayınvalidesi Şükran Hanım

Pazartesi günü yarışmacısı Arife Hanım’ın Menüsü Sizce İddialı mı?

Arife Dinli ‘nin Menüsü

Zuhal Topal’la Sofrada 386.Bölüm Yarışmacı Gelinin Yemek Menüsü :

 • Terbiyeli Sebze Çorbası
 • Sebzeli Tavuk Bohça Böreği
 • Tokat Batı
 • Tokat Kebabı
 • Meyhane Pilavı
 • Cacık
 • Köstebek Pasta
 • Fındıklı Gül Tatlısı

Kayınvalidelerin ,Yarışmacı Gelin Arife’nin Yemekleriyle ilgili Yorumları :

Masa Yorumları :Masa düzenini Sevgi hanım basit buldu. Tabak çatalların eksik olduğunu söyledi. Diğer kayınvalideler de masayı iyi buldu.

Çorba : Terbiyeli Sebze Çorbası Filiz hanım soğuk buldu. Terbiyesinin kesildiğini ve mayhoş olduğunu söyledi.Yeter hanım da çorbanın kesildiğini söyledi.Şükran hanım çorbanın ekşi olduğunu söyledi.Sevgi hanım çorbayı tuzsuz buldu. Zuhal hanım çorbanın tadı ve tuzunun yerin de olduğunu söyledi.Zamanlama olarak da uygun mevsim olduğunu söyledi.

Ara Sıcaklar : Sebzeli Tavuk Bohça Böreği , Tokat Batı ikram etti. Kayınvalideler Tokat Batını bilmediklerini söylediler.Şükran hanım ketçap ve sucuk yemediğini belirtti.Ara sıcaklar biraz geç geldi.Zuhal Hanım yöresel yemeklerini hakkıyla yapıldığı zaman hak ettiği puanları aldığını söyledi. Tokat Batının nasıl yeneceğini Yarışmacı Gelin Arife hanım tarif etti.Zuhal hanım Tokat Batı‘nın şimdiye kadar yapılan en güzeli “Bat”olduğunu söyledi.Çok beğendiğini belirtti.Sevgi hanım mercimekleri diri buldu.Yeter hanım Sebzeli Tavuk Bohça Böreğinin yufkasının hamur olduğunu ,Tokat batının lezzettli olduğunu söyledi. Ara sıcakları basit buldu. Kayınvalideler Böreği beğenmediler.Şükran hanım börek içinin çok dolu olduğunu söyledi.Böreği tavuk dönere benzetti.Zehra Filiz hanım böreğin altının pişseydi güzel olacağını söyledi.Tokat Batı’nı beğendiğini söyledi.Zuhal hanım böreği beğendiğini fakat altının tam pişmediğini söyledi.Zuhal Hanım haftalık puanlamanın nasıl yapılması gerektiği konusunda kayınvalidelere uyarılarda bulundu.

Ana Yemekler : Tokat Kebabı , Meyhane Pilavı , Cacık ikram etti. Sevgi Hanım , Yeter Hanım Tokat Kebabını sebze yemeğine benzettiler. Yeter hanım sarımsağının olmadığını , etinin kuru ve sert olduğunu söyledi. Sevgi hanımda etinin kuru olduğunu ,patlıcanların çok piştiğini belirtti.Zehra Filiz hanım Tokat Kebabının tuzsuz olduğunu,patlıcanların çok kuru olduğunu söyledi.Şükran hanım dışında diğer kayınvalideler cacığı ve pilavını beğendiler. Kayınvalideler Cacığın iyi karışmadığını kesik kesik olduğunu belirttiler. Yarışmacı gelin Arife hanımın Tokat Kebabı beğenilmedi.Zuhal Hanım Tokat Kebabı‘nın sarımsağının olmazsa olmazı olduğunu söyledi.Bunun en büyük eksiklik olduğunu belirtti. Kayınvalideler genel olarak Tokat Kebabını beğenmediler.

Siirt’in Müthiş Perde Pilavı Tarifimizi Denediniz mi?

Perde Pilavı

Tatlı : Köstebek Pasta , Fındıklı Gül Tatlısı ikram etti. Zuhal hanım tatlı sunumunu beğendi.Yeter hanım köstebek pastasının kakaolu olması gerektiğini söyledi.Yarışmacı Gelin Arife hanım verdiği listede pandislavya kekinin yanlış alındığını söyledi .Fakat kendisinin yanlış yazdığını kabul etti. Şükran hanım gül tatlısını beğendi.Yeter hanım ve Zehra Filiz hanım Gül tatlısının içinin hamur olduğunu ,tadının güzel olduğunu söyledi.Yeter hanım ve Sevgi hanım Köstebek tatlısını kakaolu beklediğini söyledi.

Zuhal Topal Sofrada Pazartesi Yarışmacı Gelini Arife Puanlanıyor

20 Nisan 2020 Zuhal Topal Sofrada Pazartesi Yarışmacı Gelini Arife ve Kaynanası Sinem Hanım Kim den Kaç Puan aldı?

 • Gelin Arife Hanıma , Sevgi Hanım 5 puan verdi.
 • Gelin Arife Hanıma , Yeter Hanım 5 puan verdi.
 • Gelin Arife Hanıma , Şükran Hanım 3 puan verdi.
 • Gelin Arife Hanıma , Zehra Filiz Hanım 5 puan verdi.
 • Gelin Arife Hanıma , Zuhal Topal’da 7 puan verdi. Arife Hanım günü toplamda 25 puanla kapattı.

Etli Bohça (Manisa) Kebabı Tarifimizi Denediniz mi?

Etli Bohça (Manisa) Kebabı Tarifi

21 Nisan Salı Günü Zuhal Topal’la Sofrada 387.Bölüm Fragmanı Yarışmacı Gelin Dilek ve Kayınvalidesi Sevgi ,kayınvalideleri ağırlayacak. 21 Nisan 2020 Zuhal Topal’la Sofrada 387 .Bölümde Yarışmacı Gelin Dilek Kayınvalidelerden kaç puan alacak?

DİKKAT : Her gün yarışmada olanlarla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.