04 Şubat 2020 Zuhal Topal’la Sofrada 332.Bölüm Yemek Tarifleri Kaynana Puanları Kim Birinci Olacak Bölüm Fragmanı?

04 Şubat 2020 Salı günü Zuhal Topal’la Sofrada 332.Bölümünde Yarışmacı Gelin Figen bu gün kayınvalideleri ağırlayıp yemekleriyle yüksek puanları toplamaya çalışacak.Gelin ve kayınvalide Tokatlı olup ağırlıkla Tokat yöresinin yemeklerini ikram ediyor.Zuhal Topal ,yarışmacı Gelin Figen ‘in evinin yanında kurulan semt pazarında alışveriş yaptı.Halk tarafından da ilgiyle karşılandı.Gelin Figen alış veriş sırasında balığını eşi getirmeseydi ana yemeği levreği yetiştiremiyecekti.Bölüm fragmanını izleyebilirsiniz.

Zuhal Topal Sofrada 332. Bölüm Fragmanı

4 Şubat 2020 Zuhal Topal’la Sofrada 332.Bölüm Fragmanı ,Gelinler ,Kayınvalideler Puanları ,Yarışmacı Gelinin Menüsü

Figen ‘nin Menüsü

Zuhal Topal’la Sofrada 04 Şubat 2020 Salı günü yarışmacı gelini Figen Hanım ile kayınvalide Çiseli hanım’ın evine kaynanalar konuk oldu.

Zuhal Topal Sofrada Yarışmacı Gelini Figen ‘nin Menüsü :

 • Sebzeli Brokoli Çorbası
 • Katmer
 • Babagannuş
 • Tokat Batı
 • Çömlekte Levrek Balığı
 • Fasülye Turşusu Kavurması
 • Patates Kavurması
 • Mısırlı Yeşil Salata
 • Tahinli Helva Tatlısı

Kayınvalideler Yarışmacı Gelin Figen’in Yemeklerini Yorumluyor:

Kayınvalideler yemek menüsünü biraz karışık buldular.Balığın yanında verilecek garnitürleri de balığın yanına yakıştırılamadı. Ziyafet hanım kayınvalidelere kaktüs çiçeği hediye etti.Filiz hanım Ziyafet Hanımın kaktüs çiçeğini kabul etmedi.Bu günkü yemek sofrası da Ziyafet Hanım sayesinde bayağı renkli ve tartışmalı geçti. Filiz Hanım evin balık koktuğunu fakat Gelin Figen’in hazırlıklarını beğendiğini söyledi.Zuhal Topal balık kokusunu almadığını diğer kayınvalideler de çok ağır bir balık kokusu olmadığını belirtti.

Bu Sayfamızı Gördünüz mü? >>  Brownie Kurabiye Arda'nın Mutfağından

Ziyafet Hanım ,Sebzeli Brokoli Çorbasını çocuk mamasına benzetti. Kolay bir çorba olduğunu belirtti.Filiz Hanım çorbayı beğendi.Güneş Hanım çorbayı beğenmediğini soğuk olduğunu söyledi.Şefika hanım çorbayı beğendi.Ziyafet hanım ”Dört kayınvalidenin de kendisini sevmediğini ” belirtti.Yemek boyunca Ziyafet Hanımla , Filiz Hanım arasında tartışma devam etti.

Ara sıcak olarak ; Katmer , Babagannuş , Tokat Batı ve Ana yemekleri ; Çömlekte Levrek Balığı , Fasülye Turşusu Kavurması, Patates Kavurması , Mısırlı Yeşil Salata ve Tahinli Helva Tatlısı kayınvalideler tarafından değerlendiriliyor :

Ziyafet Hanım katmeri içi boş ve yağlı olduğunu belirtti.Filiz Hanımda katmerin kat kat olması gerektiğini katmerin olmadığını , Tokat Batı’nı beğendiğini fakat babağannuş’u beğenmediğini söyledi.Güneş Hanım da katmerin olmadığını belirtti.Ziyafet hanım gelinine verilen puanları içine sindiremediğini için ve aynı şekilde diğer gelinleri de değerlendireceğini belirtti. Zuhal Topal ,ana yemek ; Çömlekte Levrek Balığı , Fasülye Turşusu Kavurması,Patates Kavurması sunumunu çok beğendi. Kayınvalide Güneş Hanım ve Ziyafet Hanım balığı tuzsuz buldular.Güneş Hanım balığı sevmediğini belirterek balığı tuzsuz bulduğunu söyledi.Filiz hanım balığı ve salatayı beğendi fakat garnitürleri beğenmediğini söyledi.Kayınvalide Şefika balığı ve salatayı çok beğendiğini fakat garnitürleri benemediğini söyledi.Ziyafet hanım balığı ve salatayı beğendiğini belirtti. Zuhal Topal anayemeğini çok beğendiğini balığın tam kıvamında olduğunu fasülye turşusunun bir miktar daha pişmesi gerektiğini belirti. Yarışmacı Gelin Figen , Tahinli Helva Tatlısının yanında çay ikramı da yaptı. Kayınvalidelerden Filiz hanım Tahinli Helva Tatlısını ve yanında çay olmasını çok beğendğini belirtti.Güneş hanım ve Ziyafet Hanım Tahinli Helva Tatlısını beğendiklerini belirttiler.Şefika hanım tatlıyı biraz ekşi ve sıcak buldu.Tatlıdan sonra kayınvalideler puanlamaya geçtiler.Bu sırada Yarışmacı Gelin Figen Hanım puanlama öncesi çok heyecanlandı ve mutfakta ağladı.Kayınvalideleri iyi ağırladığı içinde mutlu olduğunu belirtti.

Bu Sayfamızı Gördünüz mü? >>  Brownie Kurabiye Arda'nın Mutfağından
Kayınvalideler Puan Veriyor
 • 4 Şubat 2020 Zuhal Topal’la Sofrada 332.Bölüm Gelinler ,Kayınvalideler Puanları ,Yarışmacı Gelinin Menüsü

04 Şubat 2020 Salı Zuhal Topal Sofrada Salı Yarışmacı Gelini Figen ve Kayınvalidesi Çiseli Hanım Kim den Kaç Puan aldı?

 • Gelin Figen Hanıma , Ziyafet Hanım 4 puan verdi.
 • Gelin Figen Hanıma , Şefika Hanım 6 puan verdi.
 • Gelin Figen Hanıma , Güneş Hanım 5 puan verdi.
 • Gelin Figen Hanıma , Filiz Hanım 6 puan verdi.
 • Gelin Figen Hanıma ,Zuhal Topal da 9 puan verdi. Figen Hanım günü toplamda 30 puanla kapattı.

04 Şubat 2020 Salı Zuhal Topal Sofrada Salı Yarışmacı Gelini Figen ve Kayınvalidesi Çiseli Hanım ,günü 30 puanla kapatarak avatajlı duruma geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.